Vzdělávací konference o lidských právech v Scientologické církvi Moskva.

25. července 2014 v 23:02
Moskva, Rusko • 18. května 2013 |

Konference o lidských právech v Scientologické církvi Moskva představila 26. března pedagogům vzdělávací materiály o lidských právech organizace Mládež za lidská práva.

Moskevská Scientologická církev přivítala 26. března účastníky speciální konference organizace Mládeže za lidská práva, která poskytla pedagogům nástroje k vyučování Všeobecné deklarace lidských práv OSN.

Ředitelka veřejných záležitostí Natalie Alexejevová uváděla konferenci a přednášela o vzdělávácím programu lidských práv, který církev sponzoruje, Mládež za lidská práva (Youth for Human Rights International).

Michail Dochenko, výkonný ředitel Mládeže za lidská práva v Moskvě popsal průvodce pro učitele a součásti programu Mládež za lidská práva.

Cílem programu je dostat do praxe 30 lidských práv, jež jsou zakotveny ve Všeobecném prohlášení. Program proto zahrnuje 30 krátkých videoklipů pro veřejnost. Každý z nich objasňuje jeden článek Všeobecné deklarace lidských práv s příklady, které oslovují mládež.

Dokument Příběh lidských práv zachycuje historii lidských práv od dávných dob až po současnost. Film dokáže vysvětlit důležitost lidských práv lidem všech věkových skupin. Film dále poukazuje na široce rozšířená porušování, jež jsou dnes běžná, a vyzývá k účasti na realizaci ustanovení Všeobecné deklarace lidských práv.

Scientologové na pěti kontinentech společně s vládními agenturami a nevládními organizacemi usilují o to, aby v širokém měřítku dosáhli povědomí o a naplnění Všeobecné deklarace lidských práv OSN z roku 1948, která je prvním světovým dokumentem o lidských právech.

Scientologická církev vydala novou brožuru Scientologie: Jak pomáháme - Sjednoceni za lidská práva: Jak učinit lidská práva globální realitou, aby vyšla vstříc poptávce po více informacích o osvětě na téma lidských práv a iniciativě o povědomí o lidských právech, které podporuje. Pro více informací navštivte Scientologickou webovou stránku.

###

Zakladatel Scientologie L. Ron Hubbard napsal: "Lidská práva se musí stát skutečností, ne jen idealistickým snem," a scientologické náboženství je založeno na principu lidských práv. Kodex scientologa vyzývá všechny členy náboženství, aby se angažovali v podpoře skutečných humanitárních snah na poli lidských práv.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama