Scientologie: Jak pomáháme – Summit o lidských právech mládeže v Africe

25. července 2014 v 22:40
Johannesburg, Jihoafrická republika • 12. dubna 2013 |

Scientologická církev Johannesburg spoluorganizovala Summit o lidských právech mládeže v Africe 2013 a přivítala v Jihoafrické republice 10. ročník světového turné Mládeže za lidská práva.

10. ročník světového turné Mládeže za lidská práva zavítal do Jihoafrické republiky 15. března, aby uspořádal Summit africké mládeže 2013 a oslavil Den lidských práv Jihoafrické republiky. Jihoafrická republika byla poslední zastávkou turné, které urazilo 73.000 km a navštívilo osm národů.

Ve zbytku světa je Dnem lidských práv 10. prosinec, ale v Jihoafrické republice se tento den připomíná také 21. března - v den výročí masakru v Sharpville, který byl roznětkou mezinárodního rozhořčení, jež nakonec svrhlo režim apartheidu.

Pro Dr Mary Shuttleworthovou, prezidentku Mládeže za lidská práva (Youth for Human Rights International), byla tato etapa Světového turné návratem domů, neboť vyrůstala v Jihoafrické republice v dobách apartheidu a krutost a nespravedlnost tohoto systému v ní zanechaly hlubokou stopu, která ji inspirovala k tomu, aby se stala pedagogem a založila mezinárodní organizaci Mládež za lidská práva.

Cílem této skupiny je seznámit mládež s lidskými právy, obzvláště s Všeobecnou deklarací lidských práv OSN, a inspirovat ji, aby hájila toleranci a mír osvětovou činností o této deklaraci.

Slavnostního zahájení Summitu mládeže se 15. března zúčastnila jeho Královská Výsost král Molefe II, tradiční král národu Batlokwa, který přivítal delegáty z Jihoafrické republiky, Botswany, Konga, Nigerie a Ameriky. Vzrušující podání národní hymny "Nkosi Sikelel' iAfrika" - což v jazyku Xhosa znamená "Bůh žehnej Africe" - zahájilo summit. Dále následovalo vystoupení umělecké školy East Rand School of the Arts.

Po několik dní pracovali mladí delegáti s jinými mladými obhájci lidských práv a účastnili se diskuzních skupin a seminářů, kde se učili, jak pomáhat rozvíjet kampaně o lidských právech ve své oblasti.

Mezi vážené hosty patřili zástupci obecní skupiny zajišťující bezpečnost v regionu Diepsloot, Ministerstva školství, Jihoafrické policie, Úřadu pro prevenci kriminality v provincii Gauteng, Jihoafrické rady mládeže, další zástupci obcí, náboženští vůdci a nevládní organizace.

Poslední den summitu, 17. březen, byl ve znamení Mezináboženské konference míru, kterou pořádala Scientologická církev Johannesburg. Mezi přítomnými náboženskými vůdci byli prorok Nwaobasi, biskup Ogbu a paní Ohre z Nadace Impact Africa Network, pastor Oyebanjo z Nebeské církve Krista v Nigérii, členové Náboženského fóra Ekurhuleni Mayor Gungubele - Mu Allima Fakude, reverend Mbatha a kazatel Verster. Jejich poselstvím bylo: náboženství mají spolupracovat na prosazení lidských práv a míru.

Africký summit mládeže je odnoží každoročního Mezinárodního summitu o lidských právech, který je sponzorován jak mezinárodní organizací Mládež za lidská práva tak Oddělením lidských práv Scientologické církve. Regionální summity jako tento umožňují mladým lidem, kteří nemohou cestovat do Ženevy, New Yorku a Bruselu, kde se mezinárodní summity obvykle pořádají, aby se setkali s dalšími mladými aktivisty a zúčastnili se společně skupinových diskuzí a seminářů.

Scientologové na pěti kontinentech společně s vládními agenturami a nevládními organizacemi usilují o to, aby v širokém měřítku dosáhli povědomí o a naplnění Všeobecné deklarace lidských práv OSN z roku 1948, která je prvním světovým dokumentem o lidských právech.

Scientologická církev vydala novou brožuru Scientologie: Jak pomáháme - Sjednoceni za lidská práva: Jak učinit lidská práva globální realitou, aby vyšla vstříc poptávce po více informacích o osvětě na téma lidských práv a iniciativě o povědomí o lidských právech, které podporuje. Pro více informací navštivte Scientologickou webovou stránku.

###

Zakladatel Scientologie L. Ron Hubbard napsal: "Lidská práva se musí stát skutečností, ne jen idealistickým snem," a scientologické náboženství je založeno na principu lidských práv. Kodex scientologa vyzývá všechny členy náboženství, aby se angažovali v podpoře skutečných humanitárních snah na poli lidských práv.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama