Scientologie: Jak pomáháme — mobilizace proti drogám v Petrohradu

25. července 2014 v 22:42
Petrohrad, Rusko • 25. února 2013 |

Dobrovolníci z Scientologické církve Petrohrad přinášejí pravdu o drogách mládeži ve městě.

Každý měsíc dobrovolníci ze Scientologické církve Petrohrad přednáší ve školách, organizují mnoho akcí v ulicích a rozšiřují tisíce brožurek a letáků, aby oslovili petrohradskou mládež a předali jí pravdivé informace o drogách.

Jejich cílem je zvrátit alarmující nárůst konzumace drog v zemi, ve které více než 100.000 lidí ve věku 15-35 let zemřelo díky drogám v roce 2011 a kde si odhadem 1.8 milionu lidí píchá drogy. Vzhledem k tomu, že většina lidí závislých na drogách patří do věkové skupiny 16-30 let, dobrovolníci přizpůsobují svou kampaň tak, aby oslovila co nejvíce mladých lidí.

Aby změnili postoj k drogám, spolupracují s různými sportovními družstvy a dalšími skupinami lidí, kteří jsou zapálení pro myšlenku Petrohradu bez drog.

Nedávná akce Pravda o drogách vytvořila nesmazatelný dojem u tisíců lidí v Obchodním centru Galereya v srdci Petrohradu. Dobrovolníci uvedli na scénu skupinové vystoupení 29 mladých mužů a žen, kteří tančili na hudbu z filmu Men In Black, zatímco pořadatel četl nahlas jména slavných hudebníků a herců, kteří zemřeli kvůli drogám. Další dobrovolníci rozdávali brožurky Pravda o drogách a umístili stovky výtisků v blízkých obchodech.

Scientologická církev vydala brožuru Scientologie: Jak pomáháme - pravda o drogách, Vytvoření světa bez drog, aby vyšla vstříc poptávce po více informacích o protidrogově osvětových a preventivních iniciativách, které podporuje.

Zakladatel Scientologie napsal: "Život na této planetě narazil na překážku, která znemožňuje jakýkoli rozsáhlý pokrok společnosti - drogy a další biochemické látky. Tyto substance mohou dostat lidi do stavu, který nejenže zabraňuje fyzickému zdraví a ničí ho, ale který může také zabránit jakémukoli stabilnímu pokroku v mentální nebo duchovní sféře."

Scientologická církev sponzoruje program Pravda o drogách, jednu z největších nevládních vzdělávacích a preventivních kampaní na světě.

Bylo nezvratně dokázáno, že když se k mladým lidem dostane pravda o drogách - faktické informace o tom, co drogy jsou a jak působí - jejich konzumace klesne úměrně tomu.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama