Nová Ideální organizace v srdci australského Přístavního města

25. července 2014 v 22:34 | Jaromil Buchterlak
Sydney, Austrálie

3. 5. 2014

Večer 3. května naplnilo ulici Castlereagh více než 2500 scientologů z celé Austrálie, aby slavnostně otevřeli novou Ideální organizaci (Ideální org) Scientologické církve v Přístavním městě (Sydney).

Na počest historické příležitosti přicestoval do Sydney duchovní vůdce scientologického náboženství a předseda představenstva Religious Technology Center (Náboženského technologického centra), pan David Miscavige, aby vedl dedikační obřady.

Sídlo církve, místo s tradicí původně postavené v roce 1908, má výhled na Hyde Park a stojí uprostřed několika nejcennějších významných bodů města - včetně radnice, budovy královny Viktorie a Sydneyské věže. Církev velice pečlivě restaurovala historické prvky budovy, především cihlové pilastry a bronzovo-skleněnou stěnu, kterými vyniká průčelí do ulice Castlereagh.

Církev dále do celé struktury doplnila vylepšení 21. století, včetně přistavění celých dvou pater. Budova, jako Ideální organizace, nyní poskytuje prostor pro stále rostoucí církevní shromáždění a slouží jako středisko pro lidi všech vyznání a kultur po celém Novém Jižním Walesu.

Ve svém slavnostním projevu k více než 2500 přítomných scientologů pan David Miscavige řekl: "Na jižní noční obloze je nové znamení a to ukazuje na něco nikdy předtím nevídaného - váš Ideální org v Sydney. To, že se otevírá přímo v návaznosti na to, co je celým novým scientologickým světem, mu propůjčuje ještě větší význam. Protože pro veškerou pomoc, která se až dosud dostala k miliónům lidí, máte nyní prostředky - v tomto našem Zlatém věku - k pozvednutí tohoto města a tohoto národa neomezenou svobodou Scientologie."

Mezi vysokými představiteli, kteří přivítali novou Církev, byli národní členka Parlamentu, ctihodná Julie Owens; předseda Australské rady pro lidská práva pro vzdělávání a nositel medaile Řádu Austrálie, Dr. Sev Ozdowski; programová vedoucí Služby podpory pro mladistvé delikventy, paní Kalisi Bese; a domorodý starší lidu Dunghutti, pan Bill Allen.

Ve svém pozdravném projevu ctihodná Julie Owens, poslankyně Parlamentu, řekla: "Máme Austrálii bohatou na různá vyznání a kultury. A vy jste smělá nová část naší scény 21. století. Vskutku, když vidím vaše nové sídlo jasně zářit v centru tohoto města, určitě se perfektně hodí pro naši současnou Austrálii."

Předseda Australské rady pro lidská práva pro vzdělávání a nositel medaile Řádu Austrálie, Dr. Sev Ozdowski, ocenil práci australských scientologů pro lidská práva: "Lidská práva vyžadují neustálou pozornost, aby byla udržována, a pochopení toho, co se udržuje. Musíte něco pochopit předtím, než to budete moci dělat, a teprve potom můžeme učinit lidská práva pro lidi reálnými. To je důvod, proč jste se věnovali této oblasti posledních 60 let. A tak ať je toto skvělé centrum pro vaši nepostradatelnou humanitární práci napříč celou Austrálii."

Programová vedoucí Služby podpory pro mladistvé delikventy, paní Kalisi Bese, ocenila všechny přítomné za jejich aktivní sociální pomoc: "Za naše léta společné práce jsme byli partnery na akcích, skupinových rozhovorech, fórech, setkáních, školeních a seminářích, které zahrnují všechny vaše sociální programy. Životy těch, které oslovíme, se výrazně mění. Jistě, jejich příběhy se liší, ale jejich téma je společné. Jsou vděční, že se naše cesty zkřížili, když byli v nouzi - a další život je zachráněn.

Domorodý starší lidu Dunghutti, pan Bill Allen, mluvil o svých zkušenostech z práce s Církví: "Poprvé jsme se poznali v roce 2008. Byl jsem překvapen přátelstvím, které jsem našel, i tím, jak dobře lidé společně pracovali. Zúčastnil jsem se summitu s vámi a tam jsme byli: Maorové, domorodí obyvatelé Austrálie, scientologové. Byli jsme jednotní, a vy jste byli ti, kteří nabídli to spojení a ukázali všeobecnou úctu k oběma našim tradičním kulturám. A za to jste získali můj nejvyšší respekt."

_________________

Nový Ideální Org Přístavního města poskytuje všem návštěvníkům úvod do Dianetiky a Scientologie, a začíná veřejným informačním centrem. Jeho displeje, které obsahují více než 500 filmů, prezentují víry a zvyky Scientologického náboženství a život a odkaz zakladatele L. Rona Hubbarda. Informační centrum rovněž nabízí podrobný přehled mnoha církví sponzorovaných humanitárních programů - včetně celosvětové vzdělávací iniciativy v oblasti lidských práv; stejně dalekosáhlé protidrogové výchovy, prevenčního a rehabilitačního programu; globální sítě gramotnosti a vzdělávacích center a programu scientologických Dobrovolných duchovních, kteří nyní tvoří největší světovou nezávislou sílu pomoci při katastrofách. Centrum je otevřeno od rána do pozdního večera, aby si návštěvníci mohli vše v klidu prohlédnout a vracet se tak často, jak chtějí.

Kaple církve je k dispozici pro Scientologická sborová shromáždění, včetně nedělních bohoslužeb, svateb a obřadů udělení jména, stejně jako pro celou řadu celospolečenských akcí přístupných pro členy všech náboženských skupin. Nový Ideální org dále zahrnuje četné seminární místnosti a učebny, a navíc celé patro věnované Scientologickému auditingu (duchovnímu poradenství).

_________________

Scientologická církev v Sydney se připojila k přehlídce Ideálních orgů otevřených na pěti kontinentech, včetně prvního Ideálního orgů Asie v Kaohsiungu na Tchaj-wanu, který se otevřel v prosinci 2013. Ideální scientologické církve nyní stojí v takových světových centrech jako Melbourne, Johannesburg, Tel-Aviv, Londýn, Moskva, Madrid, Brusel, Berlín, Řím, Padova, město Quebec, Mexico City, San Francisco, Los Angeles, New York a Washington, DC.

Ideální orgy odrážejí plnění vize náboženství zakladatele L. Rona Hubbarda. Nejenže poskytují ideální vybavení ke službě scientologům při jejich postupu k vyšším stavům duchovního vědomí a svobody, jsou také navrženy tak, aby sloužily jako ústředí pro celou komunitu a jako společné místo setkání zemí pro zlepšení regionů, kterým slouží.

_________________

Scientologické náboženství založil spisovatel a filozof L. Ron Hubbard. V roce 2014 si připomínáme 60. výročí založení prvního Scientologické církve, která vznikla v Los Angeles v roce 1954. Náboženství se od té doby rozšířilo na více než 11.000 církví, misí a přidružených skupin, s miliony členů ve 184 zemích.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama