Kodaňský pochod za mír

25. července 2014 v 22:59
Kodaň, Dánsko

17. října 2013

Dobrovolníci ze Scientologické církve v Dánsku byli mezi stovkami mírumilovných Dánů, kteří pochodovali v Pochodu míru na Mezinárodní den míru.

Stovky lidí zaplnily kodaňské ulice 21. září 2013, aby se zúčastnily Pochodu míru, akce k Mezinárodnímu dni míru pořádané organizacemi Vaše globální srdce (Tænk Med Hjertet) a Mládež za lidská práva Dánsko, iniciativou v oblasti lidských práv podporovanou Scientologickou církví.

Dav se shromáždil u parlamentu a rozjařený zástup mírumilovných Dánů šel odtud do Nørrebrohallenu, veřejné kulturní a sportovní haly v kodaňské čtvrti Nørrebro. Nesli transparenty, znaky a cedule Mládeže za lidská práva obsahující články Všeobecné deklarace lidských práv OSN.

V Nørrebrohallenu se pochodující z Pochodu míru a stovky dalších zúčastnili shromáždění k Mezinárodnímu dni míru, kde se konal koncert a panelové diskuse.

Všeobecná deklarace lidských práv OSN potvrzuje víru, že "nedílná důstojnost a... rovná a nezcizitelná práva všech členů lidské rodiny jsou základem svobody, spravedlnosti a míru ve světě." Účastník diskuze reprezentující Mládež za lidská práva popsal důležitost vzdělávání mládeže o Všeobecné deklaraci lidských práv, aby další generace měly znalosti potřebné k tomu, aby udělaly mír skutečností.

"S tolika různými skupinami a lidmi, které se sešly, to opravdu byl velký den pro mír," řekl Liv Bangspo Petersen, zakladatel Vašeho globálního srdce. "Rádi pracujeme s Mládeží za lidská práva a doufám, že Scientologická církev bude i nadále podporovat svoji práci pro mír a lidská práva."

Scientologové z pěti kontinentů se spojují ve společném úsilí s vládními úřady a nevládními organizacemi, aby dosáhli všeobecného povědomí a zavedení Všeobecné deklarace lidských práv OSN z roku 1948, předního světového dokumentu týkajícího se lidských práv.

Scientologická církev publikovala brožuru Scientologie: Jak pomáháme - Spolu za lidská práva, Děláme lidská práva světovou skutečností, aby vyhověla žádostem o více informací o výuce lidských práv a o iniciativách, které Církev podporuje. Více informací najdete na Scientology.org/humanrights.

###

Zakladatel Scientologie L. Ron Hubbard, napsal: "Lidská práva musejí být učiněna faktem, ne idealistickým snem", a Scientologické náboženství je založeno na principech lidských práv. Kodex scientologa vyzývá všechny členy církve, aby se věnovali "podpoře pravé humanitářské snahy na poli lidských práv".
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama