Co je Scientologie? scientologie pravidla, cíle, výsledky, principy, aktivity

25. července 2014 v 22:17 | Jaromil Buchterlak
Scientologie není dogmatické náboženství, ve kterém je jedinec vyzván, aby sám něčemu uveřil. Naopak, v Scientololgii jde o to, aby jedinec sám o sobě zjistil že principy scientologie jsou pravdivé jejích používáním a pozorováním výsledků.

Scientologie dále věřří že člověk je podstatě dobrý a že jeho duchovní spása závisí na něm samém, jeho bližních a jeho dosažení bratrství s vesmírem.

Pravdou je pro Vás to, co sami zjistíte, že je pravdivé. Pozorování praktického využítí znalostí dopomůže jedinci k poznání, které je odlišné od víry.

Scientologii tvoří velké množství znalostí, které vychází z jistých základních pravd. Těmi nejdůležitějšími z nich jsou:

Člověk je nesmrtelná duchovní bytost.
Jeho zkušenost sahá za hranici jednoho života.
Jeho schopnosti jsou neomezené, i když si to nyní neuvědomuje.

Scientologie se dále dívá na člověka jako na v podstatě dobrého a věří, že jeho duchovní spása záleží na něm samotném, lidech, s kterými žije a na tom, že dosáhne bratrství s vesmírem.

Studiem poznatků a principů, které byly scientologií objeveny a prokázány, může člověk zlepšit svůj život a také život ostatních.
Scientologie se snaží o prosazení rozumu a rozumných věcí ve všech oblastech života.
Scientologie se nesnaží o převrat. Snaží se o zlepšení toho, co máme.
Scientologie má několik společenských aktivit - v oblasti vzdělávání, v oblasti ochrany lidských práv, v oblasti protidrogové prevence a v oblasti socializace lidí ve výkonu trestu.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama